Į pradžią 

 
 
 
 
Keliaujančio knygų lagamino kelionė po Kėdainių M. Daukšos VB kaimo filialus

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama Skaitymo skatinimo programą, 2008-aisiais dovanojo respublikos bibliotekoms keliaujančius knygų lagaminus. Po visus Lietuvos kampelius pasklido naujos vaikiškos knygos, išleistos 2006-2007 metais.Vaikai pasitinka Fėją, atvežusią vaikams knygų lagaminą į Keleriškių biblioteką

Šios akcijos tikslas – atokiausių kaimų mažuosius skaitytojus supažindinti su naujai išleistomis knygelėmis.

Į Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką du tokie lagaminai atkeliavo praeitų metų pavasarį ir pradėjo savo kelionę po rajono bibliotekas. Kiekviena biblioteka ruošėsi knygų lagamino sutikimui, organizavo knygelių pristatymus, popietes, viktorinas.

Pirmieji su keliaujančio lagamino lobiais susipažino Pajieslio ir Ažytėnų bibliotekų skaitytojai. Juos su lagamine esančiomis knygelėmis supažindino Katinas Murklys. Vaikai klausėsi Katino skaitomų pasakėlių, spėliojo pasakos pabaigą, patys skaitė pasakėles.  Katinas taip pat mokė, kaip reikia saugoti knygeles, kaip jas „gydyti“, jei suplyšta.

Vaikai norėjo, kad knygelės liktų bibliotekoje, tačiau Katinas Murklys paaiškino, kad ir kitų kaimų vaikučiai nori jas pamatyti.

Taigi, knygų lagaminas tęsė savo kelionę...

Vilainių gyvenvietės vaikai susipažinti su keliaujančio knygų lagamino lobiais ruošėsi iš anksto. Visą savaitę Vilainių bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai, vaikai mokėsi lankstyti lankstinius iš popieriaus, aiškinosi žmogaus kūno sandarą, ilgą rugio kelią nuo grūdo iki duonos atsiradimo ant mūsų visų stalo.

Renginio pradžioje M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Danguolė Juknevičienė pristatė „Keliaujančio knygų lagamino“ idėją ir tikslus. Toliau renginį tęsė  abiturientės Asta Kurulytė ir Laura Rakauskaitė, atlikusios pačių sukurtą dainą pagal bibliotekininkės Irenos Ilčiukienės parašytus žodžius:

Tik pažvelkit kas įvyko! Lagaminas čia atvyko!
Pilnas knygų ypatingų - įdomiausių ir spalvingų.
Imk skaityti, imk vartyti, dar išmok ir padaryti:
Lankstinukų, kepinukų, popierinių paukšteliukų.

Vėliau vaikai patys pristatinėjo labiausiai patikusias knygas iš lagamino, vaidino pasaką „Pirštinė“, žiūrėjo savo ir draugų dailės darbelius, lankstinukų parodėles, klausėsi skaitomų ir dainuojamų eilių. Renginys baigėsi bibliotekininkės Irenos Ilčiukienės žodžiais:

Tu bibliotekoj lankykis, čia skaityk ir žaisk, mokykis.
Taip nebūsi tu bambukas – Buratinas, Nežiniukas,
Nes išmokus raideles, jos svajonėn tave ves.
Mokslų daug ir reikalingų tau paaiškins ypatingai
Čia knyga – ji visažinė. Sužinosi tu, vaikeli,
Kad knyga – ji viską gali!

Labūnavos mažuosius skaitytojus su lagamino lobiais supažindino Stebuklinga Fėja. Ji tenkino kiekvieno vaikučio svajonę, kuri slėpėsi vaikiškose knygelėse. Fėja jiems skaitė ištraukas iš knygelių apie jų svajones, vaikai vaidino savo mylimus gyvūnėlius. Po renginuko visi vaišinosi saldumynais, minė mįsles, šoko, dainavo, ieškojo figūriniuose sausainiuose savo svajonių gyvūnėlių.Įspūdingo knygų lagamino sutiktuvės Lančiūnavos filiale

Per įspūdingo knygų lagamino sutiktuves Lančiūnavoje, biblioteka vos sutalpino visus norinčiuosius.

Lagaminą pasitiko personažai peliukas Tukas (Erika Žakavičiūtė), peliukas Mikis (Gabrielė Stankūnaitė) ir nykštukė Sniegė (Gabrielė Uždanavičiūtė). Mažieji skaitytojai stebėjo trumpą spektakliuką ir susidomėję apžiūrinėjo knygeles, piešė iliustracijas M. Kunno knygai “Kalėdų Senelis” ir surengė piešinių parodą.

Į Vikaičių biblioteką knygų lagaminą turėjo atvežti Raganaitė Džilda, tačiau Raganaitei netikėtai susirgus lagaminą su knygomis atgabeno bibliotekininkė. Lagamine kartu su knygomis vaikai rado laišką. Laiške Raganaitė prašė vaikų gražiai skaityti knygeles, neplėšyti jų, o kai visas perskaitys, Raganaitė žadėjo atskristi ant savo stebuklingos šluotos ir nugabenti knygas kitiems vaikams.

Raganaitė Džilda savo pažadą ištesėjo. Vieną popietę, vaikams bibliotekoje beskaitant knygas, už durų kažkas pradėjo bildėti. Pasirodo, Raganaitė atskrido pasiimti knygų lagamino. Vaikai šiek tiek nustebo pamatę Raganaitę, bet supratę, kad ji ne tokia jau ir baisi kaip pasakose,  greit susidraugavo. Džilda klausinėjo ar patiko knygelės, ar daug perskaitė, ar saugojo, kad  kiti vaikai gautų tokias pat gražias. Pašėlę su Raganaite vaikai gražiai sudėjo knygas į lagaminą ir išlydėjo į kelionę pas kitus gerus vaikus.

O kaip nustebo Keleriškių kaimo vaikai, kai į jų bibliotekos kiemą atriedėjo balionais papuošta mašina ir iš jos išlipo tikrų tikriausia Fėja. Ji pakvietė visus vaikučius į biblioteką, pristatė knygeles, skaitė pasakas, eilėraščius. Vėliau į šį procesą įsijungė ir patys vaikai. Jie  taip pat deklamavo eilėraščius, sekė pasakas.  O kokia gi šventė be mįslių? Ir čia jos nebuvo pamirštos. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti saldumynais.

Visose Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos kaimo filialuose knygų lagaminas buvo sutiktas džiaugsmingai, su įvairiausiomis atrakcijomis, personažais ir pan. Atėjus laikui atsisveikinti su knygelėmis, vaikai apgailestavo, kad taip trumpai jos pabuvojo ir nenorėjo skirtis su jomis.

Šiemet Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka papildė knygų lagaminą naujomis knygelėmis. Taigi, vaikų norams lemta išsipildyti - knygelės vėl juos aplankys.

Tikimės, kad ši akcija suteiks kiekvienam atrasti knygas iš naujo ir jomis džiaugtis, surasti takelį į biblioteką.

Danguolė Juknevičienė,
Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja

 

                     

                     

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.