Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo skatinimo projektas "Literatūros šedevrai ekrane"


Idėja panaudoti filmus, sukurtus pagal literatūros kūrinius, kilo pastebėjus, kad bibliotekoje  skaitytojai dažnai prašo tų knygų, kurių ekranizacijas jau matė.

Skaitymo skatinimo projekto „Literatūros šedevrai ekrane“ pagrindinis tikslas - DVD filmų pagalba populiarinti lietuvių ir užsienio rašytojų kūrybą, skatinti skaityti literatūros kūrinius. Bibliotekoje  rengiami knygų pristatymai ir filmų, pastatytų pagal literatūros kūrinius, peržiūros, kurias papildo pranešimai apie rašytojų gyvenimą ir kūrybą bei literatūros parodos.Numatytas atskiras repertuaras pagal skaitytojų amžiaus grupes: vaikams ir suaugusiems.Vaikai su A. Lindgren knygomis

Gegužės mėn. l/d „Diemedis“ auklėtiniams buvo pristatyta A. Milno knyga „Pūkuotuko pasaulis“ ir peržiūrėtas  DVD filmas „Mikės Pūkuotuko nuotykiai“. Rudenį su Mike Pūkuotuku susipažino  Panevėžio paramos labdaros draugijos „Atjauta“ vaikai su mamomis ir Panevėžio „Skaistakalnio“ mokyklos antrokai.

Birželio mėnesį vaikų vasaros stovyklos „Dryžuota kojinė“ dalyviai domėjosi  rašytojos A.Lindgren gyvenimu ir kūryba, apžiūrėjo literatūrinę parodą, skirtą rašytojos gyvenimui, sužinojo kaip buvo parašyta  knyga „Pepė Ilgakojinė“ ir pažiūrėjo filmą „Pepė Ilgakojinė“. Spalio mėnesį pasakojimo  apie A. Lindgren  knygą „Mažylis ir Karlsonas“ klausėsi bei filmą „Mažylis ir Karlsonas“ žiūrėjo Panevėžio  „Saulėtekio“ mokyklos pirmokai ir Panevėžio „Ąžuolo“ mokyklos knygos mėgėjų būrelio lankytojai. Po filmų peržiūrų vaikai kviečiami nupiešti patikusius herojus, gražiausi piešiniai eksponuojamiVaikai piešia patikusius herojus parodėlėje. Dalyviai apdovanojami knygomis tų autorių, su kurių kūriniais ir literatūriniais herojais ką tik susipažino. Taip skatiname vaikus tuoj pat atversti knygos puslapius.


Projekte numatytas knygų ir filmų repertuaras, skirtas suaugusiems skaitytojams, atsižvelgiant į skaitytojų pageidavimus, šiek tiek kito.  Surengtas B.Sruogos knygos „Dievų miškas“ pristatymas ir filmo „Dievų miškas“ peržiūra. Svarbiausius rašytojo B.Sruogos biografijos faktus ir kaip buvo rašoma knyga „Dievų miškas“ pasakojo panevėžietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė L. Lapinskienė.  Po  filmo peržiūros buvo apžiūrėta B.Sruogos kūrinių paroda. Dalis knygų tuoj pat buvo paimtos į namus.DIEVŲ MIŠKO pristatymas

Visą lapkričio mėnesį dar vyks knygų pristatymai ir filmų peržiūros. Rengiamasi M.Bulgakovo knygos “Šuns širdis“ pristatymui ir filmo „Šuns širdis“ peržiūrai. Vaikams parengtas dar ir J. K. Rowling knygų apie Harį Poterį pristatymas ir numatyta filmo „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“ peržiūra.

Kita  darbo kryptis – bibliotekoje kaupti literatūros kūrinių ekranizacijas. Nors nelabai gausus  knygų ir DVD filmų fondas aktyviai naudojamas. Skaitytojams į namus išduodamas komplektas: knyga ir DVD filmas. Taip skaitytojas skatinamas peržiūrėti filmą, perskaityti knygą, palyginti juos. Tai puiki proga kūrybiško skaitymo ugdymui.

Projektas „Literatūros šedevrai ekrane“ nesibaigė, dar neturime  kiekybinų bei kokybinių rodiklų, negalime jų analizuoti. Tačiau tai tam tikra naujovė bibliotekos darbe.  Sulaukę teigiamo skaitytojų įvertinimo, planuojame šį darbą tęsti ir kitais metais.

Informaciją paruošė Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos abonemento vedėja
Sandra Voveriūnienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.