Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2020   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2020-04-30  Knygiukai į pagalbą vaikamsDabartinė situacija, susiklosčiusi dėl pasaulyje plintančio COVID-19 viruso ir jį lydinčio karantino, ypač sudėtinga vaikams. Net ir laisvėjant suvaržymams, emocinė atmosfera šeimose dar ilgam išliks įaudrinta ne tik realaus nerimo dėl viruso plitimo, bet ir įtampų dėl išsibalansavusios buities, ekonominių sunkumų.

2020-04-28  Paskelbti „Pirmosios knygos“ konkurso laureataiPaaiškėjo šių metų „Pirmosios knygos“ (PK) konkurso, kurį kasmet skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojai. PK prozos kategorijoje laimėjo Saulius Vasiliauskas, rankraštis pavadinimu „Dabar aš ramiai papietausiu“; PK poezijos kategorijos laimėtoja – Laura Kromalcaitė, rankraštis pavadinimu „Mūsų čia niekad nebuvo“.

2020-04-28  Skaitytojų protų mūšis


 

Tarpmokykliniam protų mūšiui „Nuo Kotrynos Zylės mitologijos iki Lois Lowry distopijos“ pradėta ruoštis nuo 2020 m. sausio mėnesio vidurio. Skaitymui pasirinktos neeilinės knygos.

2020-04-27  Lietuvių literatūros vaikams ir jaunimui derlius 2019 metais


Šiais metais karantinas sujaukė planus tradiciškai pasišnekučiuoti vaikų knygos mylėtojų, rašytojų, iliustratorių ir leidėjų rate Tarptautinės vaikų knygos dienos proga. Tad, kad ir ne tokia gyva forma, kokiai buvo ruoštasi, atverkime duris į Prano Mašioto ir Aldonos Liobytės premijų komisijos kambarį. Šnekiname komisijos pirmininkę, IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkę Ingą Mitunevičiūtę ir komisijos narę – mokytoją, literatūros vadovėlių bendraautorę Ingą Gresienę.

2020-04-27  Jau šeštąkart kvies akcija „Lietuva skaito!“Skaitymo šventė „Lietuva skaito!“ yra skirta gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Šiemet „Lietuva skaito!“ kvies neįprastai. Šiai vienos dienos skaitymo skatinimo akcijai, kaip ir daugeliui kultūros renginių, teko ieškoti kitų vietų ir būdų planuotiems susitikimams ir skaitymams. Tačiau skaityti galime visur, o namuose ypač.

2020-04-23  Paskelbti geriausi šalies bibliotekininkai


 
Balandžio 23-iąją, minint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, startavo jau 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Nors tradiciškai ji pradedama iškilmėmis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, šiemet jos virtualios.

2020-04-23  Skelbiamas jaunųjų bibliotekininkų konkursas „O kaip pasikeisime per ateinančius 20 metų“Lietuvos bibliotekininkų draugijos taryba kviečia visus jaunuosius bibliotekininkus iki 35 metų, pasirinkus jiems norimą formatą (1 A4 formato puslapis / 30 s. vaizdo įrašas / 10 skaidrių prezentacija ar kita kūrybiška pateikimo forma), pristatyti Lietuvos bibliotekų viziją po 20 metų.

2020-04-23  Jubiliejinė Lietuvos bibliotekų savaitė švęs dvidešimtmečio pokyčius2020 m. balandžio 23–29 d. Lietuvoje jau 20-tą kartą įvyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Jubiliejinė savaitė šiemet kitokia – be tarptautinės konferencijos, šventinio šurmulio, gausių kiekvienoje bibliotekoje vykstančių renginių.

2020-04-22  Skelbiami žurnalo „Rubinaitis“ 2020 m. 1-ojo numerio tekstai

 

„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

2020-04-21  2020-ieji Izraelio literatūros metaiLietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) numačiusi šiuos metus skelbti Izraelio literatūros metais, bet dėl suprantamų išorinių aplinkybių viešą šios iniciatyvos startą nukelia. Tačiau jau dabar buria vertėjų ir žinovų pajėgas ir šį bei tą planuoja. 

2020-04-21  4-oji Baltijos šalių raštingumo konferencija Estijoje: mokykis naujos kalbos ir įgyk naują sieląŠis pasakojimas – sausio mėnesį vykusios regioninės Baltijos šalių raštingumo konferencijos, kurią kasmet organizuoja kurios nors šalies skaitymo ir / ar raštingumo asociacija kartu su Europos raštingumo asociacijų federacija (angl. Federation of European Literacy Association), refleksija.

2020-04-20  Skaitymo skatinimo projektas „Lietuva skaito!“: „Atrask klasikus“„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalytis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus.

2020-04-20  Janušas Korčakas – gydytojas, pasakininkas, pedagogasLenkijoje gyvenęs ir kūręs šis žydų kilmės rašytojas labiausiai žinomas kaip pasakininkas, vaikų knygų autorius, tačiau jo asmenybė aprėpė gerokai platesnį lauką nei vien grožinė literatūra. Ko nežinome apie šią asmenybę?
2020-04-15  „Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“„Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“. Taip apie šviesos ir šešėlio vaikystę kalbėjo slovėnų rašytojas Boris A. Novak dar praeitame šimtmetyje, 1997-aisiais.

2020-04-14  Knygų paaugliams konkursas artėja prie pabaigos„Rašau vienišam paaugliui. Žmogui, kuris jaučiasi netobulas, nepastebėtas ir nepastebimas. Žmogui, kuris garsiai šaukia, kad jam viskas gerai, o jo akys kalba ką kita. Paaugliui, kuriam reikia užuovėjos“, – taip savo adresatą apibūdina rašytojas Vytautas Varanius. Jo knyga „Šiltnamis“ 2019 metais buvo išrinkta Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja.

2020-04-08  Vidas Morkūnas. Literatūra ir traktorius


 
 
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kūrybiškiausia 2019-ųjų knyga išrinko Vido Morkūno „Pakeleivingų stotis“ (leidykla „Odilė“).

2020-04-02  Skelbiamas šv. Jeronimo premijų konkursasKultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, skiriančios šv. Jeronimo premijas grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui  į užsienio kalbą ir užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

2020-04-02  Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skelbia Dominyko Urbo konkursą!Dominyko Urbo
 premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už debiutą: per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą.

2020-04-02  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus
Balandžio 2 d., minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus. Laureate šiemet tapo Neringa Vaitkutė, rašytoja, Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos biologijos vyresnioji mokytoja.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.