Į pradžią 

 
 
 
 
Paminėjome vaikų knygos dieną

Vaikai sprendžia kryžiažodį. Nuotr. Aidos Birvinskienės


Balandžio 2-ąją, žymaus danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena pasaulyje minima nuo 1967 m. Kasmet vis kitos šalies Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY) skyrius tampa šios šventės rėmėju. Jų šalies atstovas rašo kreipimąsi pasaulio skaitytojams, kuria Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatą. Šiųmetę šventę remia egiptiečiai – plakatą ir kreipimąsi sukūrė dailininkas Hani D. El-Masri.

Raseinių rajono Žaiginio bibliotekoje Tarptautinė vaikų knygos diena jau tapo tradiciniu renginiu. Bibliotekos vedėja Jolanta Žukauskienė ir jaunųjų bibliotekos pagalbininkų  ,,Žiniukų“ klubas balandžio 2 dieną sukvietė mažuosius bibliotekos skaitytojus į šventę ,,Tūkstantmečio vaikų knygos“.  Šventę pradėjusi bibliotekininkė trumpai papasakojo, kodėl švenčiama ši diena, priminė apie danų rašytoją H.Ch. Anderseną, gimusį daugiau kaip prieš du šimtus metų, apie jo gyvenimą ir pasiryžimą mokytis.Tarptautinės vaikų knygos dienos šventės akimirka. Nuort. Aidos Birvinskienės

Jaunieji bibliotekos pagalbininkai pristatė skaitytojams keletą H.Ch. Anderseno pasakų, bet iki galo jų nepapasakojo, kad kitus sudomintų jas perskaityti. Mažiesiems skaitytojams neteko nuobodžiauti – sprendė kryžiažodį, kurio raktinis žodis buvo ANDERSENAS, atsakinėjo į ,,Žiniukų“ pateiktus klausimus, taip pat galėjo susipažinti su bibliotekoje paruošta paroda ,,...knygą atsivertęs atsiduriu visur, esu bet kas...“(Hani D. El-Masri žodžiai).

Šventės pabaigoje bibliotekininkė padėkos raštus ir dovanas įteikė geriausiems bibliotekos skaitytojams: Emilijai Kuzminskaitei, Ignei Miniauskaitei, Danutei Lukenskaitei, Gintarei Jasinskaitei, Aistei Birvinskaitei, Mildai Kuvikaitei ir Gintarei Martyšiūtei.

Šventės metu buvo dalijami skirtukai knygoms, kviečiama draugauti su knyga.

Jolanta Žukauskienė
Raseinių VB Žaiginio filialo vyr. bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.