Į pradžią 

 
 
 
 
Knygos vaikystės uoste

Tokiu pavadinimu Panevėžio rajono Miežiškių bibliotekoje vyksta Skaitymo metams skirti geriausios knygos vaikams ir suaugusiems rinkimo renginiai. Kiekviena skaitytojų grupė iš penkių knygų renka pačią geriausią. Balsavimui už labiausiai patikusią knygą laiko jau nedaug.

Miežiškių biblioteka jau nuo gruodžio mėnesio kviečia vaikus ir suaugusiuosius susipažinti su rinkimų akcijai pasiūlytomis knygomis, aktyviai joje dalyvauti. Vyr. bibliotekininkės Violetos Karklytės parengtas projektas įvertintas teigiamai ir paremtas akcijoje dalyvaujančiomis knygomis. Dešimt gautų knygų antspauduotos „Skaitymo skatinimo programos dovana“ antspaudu. Metų knygos rinkimuose dalyvauja ir vaikai, ir suaugusieji. Vis dėlto aktyvesni yra vaikai, ypač jauniausieji. Dabar biblioteka pasipuošusi jų piešiniais – perskaitytų knygų iliustracijomis. Taip jie balsuoja už patikusią knygutę. Ir peizažų, ir personažų skaitytojai pripiešė, reikšdami savo nuomonę ir tikėdamiesi patekti į bendrą knygą, kuri bus eksponuojama Vilniaus knygų mugėje.

Daugiausia iliustracijų susilaukė S. Poškaus knyga „Su varna Barbora“, skirta mažiesiems skaitytojams. Vaikams patinka ir tekstai, ir priedas – žaidimas.Gražu, kad į knygų aptarimą ir vaikų piešinių, skirtų premijuotinoms knygoms, parodėlę atvyko ir kai kurie mažųjų skaitytojų tėvai. Deivido K. mama pasakojo, kad sūnus labai rūpestingai piešė ir iš keturių savo piešinių atrinko patį , jo manymu, geriausią.

Skaitymo skatinimo programos renginiai tęsiasi. Bibliotekoje gausėja piešinių, o skaitytojų lenktyniavimas, noras kuo greičiau perskaityti akcijai pasiūlytas knygas pastebimai auga. Mažieji skaitytojai susibūrė į grupę ir susitikę bibliotekoje diskutuoja, aptaria knygas, dalijasi įspūdžiais. Grupė sumanė turėti pavadinimą ir jį aktyviai renka.Skaitymo metų šūkis „Skaityk, laisvėk, tobulėk!“ jau išgirstas. Skaitymas intensyvėja. Malonu, kad tarp „vaikystės uosto“ knygų bibliotekoje skaitytojų laukia nauji, gražūs leidiniai.

                                                                                                                                                                                Ona Bartulytė

 Miežiškių bibliotekoje     Miežiškių bibliotekoje  

 

 

 

 

 

 

Miežiškių bibliotekoje

Miežiškių bibliotekoje 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.