Į pradžią 

 
 
 
 
Lėlių teatrų festivalis – Kupiškyje

2011 m. spalio 27 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Parodų salėje įvyko lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“. Tai tebesitęsiančio projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ renginys. Pagrindiniai projekto rėmėjai Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Atviros visuomenės instituto Pagalbos Lietuvoje fondas.

Renginį vedė dvi bitelės (vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkės L. Kliopkinienė ir R. Vasiliauskienė) Zirzutis ir Zirzutė. Paskelbus festivalio atidarymą, buvo pristatyta komisija – aktorė ir režisierė A. Čeredaitė, Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistė I. Mockuvienė ir projekto vadovė J. Janušonienė. Susirinkusieji galėjo pamatyti net devynis lėlių teatrų spektakliukus. Visi jie buvo skirtingi ir unikalūs pastatymu, pagamintomis lėlėmis, vaidyba, žanrais bei nuotaikomis.

Pirmieji pasirodė Salamiesčio pagrindinės mokyklos moksleiviai, vadovaujami bibliotekininkės J. Vosylienės ir mokytojos I. Baniulienės. Jie suvaidino linksmą ir pamokančią pasaką „Stebuklinga slyva“ pagal to paties pavadinimo P. Juodišiaus knygą.

Festivalį tęsė VJUC „Varpelis“ ugdytiniai (vadovės L. Mergiūnienė, D. Čiurlienė, V. Kalamažnikienė ir I. Michailovienė). Jie parodė nuotaikingą inscenizaciją „Pelėdos sapnas“ lietuvių liaudies dainos „Išėjo tėvelis į mišką“ motyvais.

Visus prajuokino Skapiškio pagrindinės mokyklos moksleiviai, kurie žaisdami lėlių teatrą pasakojo šmaikščius vaizdelius „Nieko rimto“. Vadovės A. Jankevičienė ir R. Bugailiškienė.

Tarp atmintyje išliekančių lėlių teatro spektakliukų buvo Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos moksleivių suvaidinta B. Lenktytės pasaka „Lenktynės“. Juos festivaliui ruošė mokytoja R. Grinevičienė ir bibliotekininkė I. Gasparonienė.

Publiką sužavėjo net du A. Liepienės pjesės „Baltoji skruzdėlytė“ pastatymai – Alizavos ir Antašavos pagrindinių mokyklų spektakliukai. Alizaviečiai moksleiviai padedami bibliotekininkės D. Miknevičienės ir mokytojos A. Užtupienės vaidinimui pasigamino įspūdingas lėles, kurios pakerėjo visus žiūrovus. O moksleiviai iš Antašavos vaidindami sukūrė užburiančią atmosferą (vadovės A. Laužikienė ir L. Čiuliepienė), kuri įtraukė publiką į pjesės sūkurį.

Subačiaus bibliotekos skaitytojos pakvietė pasižiūrėti inscenizacijos „Baltuolė ir septyni nykštukai“ brolių Grimų pasakos motyvais. Ši pasaka žiūrovams paliko labai šiltus įspūdžius. Spektakliuko sumanytojos ir vadovės I. Dovydėnienė ir A. Butkienė.

Festivalio dalyvius maloniai nustebino VšĮ vaikų dienos centro mažieji aktoriai. Jie suvaidino gražią ir linksmą pasakėlę „Kirmėlaitės kelionė“ (vadovės V. Pučėtaitė, A. Zmejauskienė).

Paskutinieji pasirodė Paketurių šv. Kazimiro globos vaikučiai, kuriuos mokė ir į šį renginį atlydėjo R. Daukienė ir L. Vitkauskienė. Susirinkusieji galėjo pamatyti ir pasigėrėti pamokančia „Pasaka apie draugystę“.

Geriausiais lėlių teatrų spektakliais komisija pripažino – Noriūnų J. Černiaus, Alizavos, Skapiškio pagrindinių mokyklų, VJUC „Varpelio“, Paketurių šv. Kazimiero vaikų globos namų vaidinimus.

Festivalio laureatai apdovanoti kelione į Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Coliukė“, o visi dalyvavusieji – saldžiomis dovanėlėmis. Kolektyvų vadovės gavo padėkos raštus. Nugalėtojus ir visus šventės dalyvius pasveikinti atvyko Atviros visuomenės instituto Pagalbos fondo Lietuvoje vadovė Elona Bajorinienė.

Tikimės, kad šventėje patirti įspūdžiai daugelio atmintyje išliks dar ilgai. Dėkojame visiems dalyviams, svečiams ir žiūrovams, kurie buvo kartu. Smagu buvo pabūti, pabendrauti, pasidžiaugti, pasimokyti vieniems iš kitų bei pasisemti patirties iš pamatytų spektakliukų. Iki naujų susitikimų!

Nuotraukų galerija:

Projekto vadovė J. Janušonienė, aktorė ir režisierė A. Čeredaitė, Atviros visuomenės instituto Pagalbos fondo Lietuvoje vadovė E. Bajorinienė Vaidina Alizavos pagrindinės mokyklos moksleivėsVaidina Antašavos pagrindinės mokyklos moksleiviaiVaidina Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos moksleiviai

Vaidina Paketurių vaikų globos namų vaikučiai Vaidina Salamiesčio pagrindinės mokyklos moksleivėsVaidina Skapiškio pagrindinės mokyklos moksleiviaiVaidina VJUC Varpelis ugdytiniai

Vaidina VšĮ vaikų dienos centro ugdytiniai       Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkės R. Vasiliauskienė ir L. Kliopkinienė        Vaidina Subačiaus bibliotekos skaitytojos


Projekto vadovė Jolita Janušonienė
Nuotraukos bibliotekos direktorės pavaduotojos L. Matiukaitės ir vyr. bibliotekininkės N. Galvanauskienės

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.