Į pradžią 

 
 
 
 
Mes, Vilniaus knygų mugės svečiai

2008 – ųjų pradžia buvo ypač sėkminga Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekai. Laimėtas Lietuvos Kultūros ministerijos skaitymo skatinimo projektas „Skaitantis žmogus mokykloje“. Šis svarbus laimėjimas yra mūsų bendradarbiavimo su mokytojais ir skaitytojais nuopelnas.Su projektu  mes planuojame ne tik išvykas į kultūrinius renginius, susitikimus su rašytojais, veiklą mokykloje, tačiau norime ir informuoti visuomenę apie kultūrinį mokyklos gyvenimą, skleisti bibliotekos gerąją patirtį ugdant jaunąjį skaitytoją.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojos, bibliotekininkės, vykdydami Skaitymo skatinimo projektą, vasario 22 dieną dalyvavo Vilniaus knygų  mugės renginiuose. Knygos mugė buvo tikrai įspūdinga. Ilgasis penktadienis mokiniams neprailgo, nes programa, skirta vaikams ir jaunimui, buvo labai įvairi ir įdomi.

Kūrybinėje studijoje vaikams mokiniai mokėsi rašyti Brailio raštu, tapė moderniomis technologijomis, dainavo karaoke tarmiškai, kūrė savo knygas, stebėjo kaip sena spausdinimo mašina spausdina gražius knygos skirtukus.

Mažojoje Vaikų scenoje išvydome keleto naujausių knygų vaikams pristatymus, bendravome su kūrėjais: Gintare Adomaityte, Sigute Ach, Urte Uliūne, Laima Vince ir kt..Apie knygas pasakojo vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba. Ir mažus ir didelius džiugino, puikiai žinomas, laidos „Gustavo enciklopedija“  vedėjas: netrūko užduočių, konkursų, prizų ir dainų.

Audringi mūsų plojimai aidėjo „Rašytojų kampe“ iškilmingai apdovanojant rašinio, skirto Astridai Lindgren laureatą, mokyklos septintoką Martyną Drakšą.

Konferencijų salėje H.Radausko, B. Brazdžionio ir V.Mačernio eiles skaitė žymūs šiuolaikiniai  rašytojai : R.Šerelytė, A.Marčėnas, K.Navakas ir kt.

Kelionės į knygų mugę kulminacija tapo Rašytojo Juozo Erlicko koncertas. Daug  juokėmės iki ašarų.  Vaikai minėjo, kad sugrįžę būtinai skaitys J.Erlicko knygas.

Mokiniai suspėjo beveik į visus Knygų mugės renginius, labai drąsiai ir aktyviai dalyvavo kūrybinėse užduotyse, laimėjo gražių prizų - knygų. Į Šilutę parsivežė ne vieną žymaus rašytojo, ar iliustratoriaus autografą atminčiai.

Mūsų svajonė nuvykti į Vilniaus knygų mugę išsipildė. Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bendruomenei tai buvo gražus 2008 -ųjų - skaitymo metų akcentas ir nepamirštama dovana šauniausiems skaitytojams.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
Indra Sokolovienė.

IŠ KNYGŲ MUGĖS PARSIVEŽĖME DAUG NUOTRAUKŲ:

Su Vytautu Račicku
                    Apdovanotas Martynas Drakšas
                    Kūrybinėje studijoje
Kūrybinėje studijoje
Kūrybinėje studijoje
                      Poilsio akimirka
Skaitymo skatinimo programos stende
                   Norėjosi įsiamžinti pačiose įvairiose mugės vietose
Mokiniai bendravo su Aurelija Čeredaite
                    Kūrybinėje studijoje
Renginio belaukiant
Patys aktyviausi lipo ant scenos
                        Renkam autografus
Su Juozu Erlicku
Štai kiek daug mūsų
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.