Į pradžią 

 
 
 
 
Akcija "Vasara + knyga = !!!" Ukmergėje

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje visą vasarą vyko skaitymo skatinimo projekto „Kas skaito – tas auga“ akcija „Vasara + knyga = !!!“. Tai konkursas „Knyga – geriausia dovana“ ir viktorina „Baltos lankos, juodos avys“.

Vasaros pradžioje visiems, užsiregistravusiems konkurse, buvo įteikti dalyvių ženkliukai. Pagrindinė konkurso sąlyga - skolintis iš bibliotekos knygas, jas perskaityti, atsakyti į klausimus ir už kiekvieną perskaitytą knygą gauti knygų skirtuką. Daugiausia skirtukų surinkę, t.y. daugiausia perskaitę, konkurso dalyviai rudenį buvo apdovanoti prizais - puikiomis leidyklos „Nieko rimto“ knygomis. Aktyviai konkurse dalyvavo projekto partneriai - Dukstynos pagrindinės mokyklos ketvirtokai (mokytoja Jolanta Ryliškienė). Jau konkurso pristatymo metu gegužės pabaigoje vaikai sakė, kad vasarą draugauti su gera knyga įdomu ir smagu. Todėl plakate „Vasara + knyga = !!!“ vaikai siūlė padėti ne du, o visą dešimt šauktukų. Visą vasarą dalyviai skaitė įvairiausias knygas. Labiausiai patikusias pristatė savo draugams rugsėjo pradžioje bibliotekoje vykusioje popietėje. Iš viso konkurse dalyvavo 40 bibliotekos skaitytojų, kurie per tris vasaros mėnesius perskaitė 425 knygas. Daugiau nei aštuonias knygas perskaitę dalyviai apdovanoti prizais. Aktyviausi buvo Ernestas Jakštas ir Saida Acugba, kurie per tris vasaros mėnesius perskaitė po 21 knygą.

Viktorina „Baltos lankos, juodos avys“ - tai 13 klausimų apie vaikų literatūrą, kurie tris vasaros mėnesius kiekvieną savaitę buvo skelbiami bibliotekos interneto svetainėje ir informaciniame stende. Klausimų viktorinos rengėjai sugalvojo įvairiausių: kas geriausias Muminuko draugas?; ką iš močiutės pagrobė plėšikas Hocenplocas?; kas ir kaip išgelbėjo paršelį Vilburį nuo mirties?; kokiu muzikos instrumentu groja Nippė?; koks Žvaigždūnės Laimės Šapiro pomėgis? ir t.t. Kiekvieną savaitę trys pirmieji, teisingai atsakę į klausimą, pelnė savaitės prizus - knygas. Laimėtojų vardai ir pavardės buvo skelbiami bibliotekos informaciniame stende. Viktorina „Baltos lankos, juodos avys“ sulaukė didelio susidomėjimo. Iš viso laimėtojais tapo 45 bibliotekos lankytojai.

Šį skaitymo skatinimo projektą iš dalies finansuoja Kultūros ministerija.

Renginio nuotraukos:

       


Jolanta Žvirblytė
Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyriausioji bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.