Į pradžią 

 
 
 
 
Projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ įgyvendinimas jau prasidėjo
2011 m. sausio mėnesį Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Paramos fondas Lietuvoje (PFL) paskelbė „Regionų kultūros projektų, mažinančių kultūrinę ir socialinę atskirtį“, dalinio finansavimo konkursą. PFL Tarybai patvirtinus ekspertų rekomendacijas ir LR Kultūros ministrui pasirašius įsakymą, paaiškėjo skelbto konkurso rezultatai. Iš viso buvo gautos 353 paraiškos, remiami 44 projektai.

Dalinį projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ finansavimą gavo ir Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Projekto tikslas – Kupiškio rajono, miesto ir kaimo vaikų, paauglių iš probleminių, socialiai remtinų šeimų bei vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, socialinės ir kultūrinės atskirties mažinimas, įtraukiant juos į meninę kūrybinę veiklą, plėtojant savęs ir pasaulio pažinimą, plečiant bendravimą ir bendradarbiavimą tarp projekte dalyvaujančių institucijų bei sukuriant naujas bibliotekų paslaugas.

Projekte dalyvauja Vaikų ir jaunimo ugdymo centras (toliau VJUC) „Varpelis“, VšĮ Kupiškio vaikų dienos centras, Kupiškio rajono Paketurių Šv. Kazimiero vaikų globos namai, Kupiškio savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius, Subačiaus, Skapiškio, Salamiesčio, Šepetos padaliniai, Alizavos pagrindinė mokykla.

Projekto lėšomis bus įsigyta 10 lėlių teatro kūrimo ir 10 metodinės bei grožinės literatūros rinkinių, muzikiniai įrašai (CD-ROM), skaitmeninis fotoaparatas, muzikinis centras. Įgyvendinant projektą bus organizuojami du seminarai („Lėlių teatro pamokos pradedantiesiems“ ir „Lėlių gaminimas ir jų valdymo būdai“), lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“, parengtos dvi nuotraukų parodos („Vaikų rankose gimstančios lėlės“ ir „Nepakartojami įspūdžiai ir gražiausios akimirkos“), suorganizuota išvyka vaikams į Vilniaus „Lėlės“ teatrą.

Balandžio 28 d. projekto rengėjai pakvietė vaikus į pirmąjį projekto renginį, kuris vyko viešosios bibliotekos Parodų salėje. Projekto dalyviai matė Panevėžio vežimo lėlių teatro spektaklį J. Kazakaičio „Trys lokiai“, režisuotą šio teatro įkūrėjo entuziastingojo Antano Markuckio.

Projekto organizatoriai patarė žiūrovams atidžiai žiūrėti ir mokytis, kaip dirba profesionalūs aktoriai su lėlėmis, nes rudenį lėlių teatrų festivalyje vaidins patys vaikai.

Renginio dalyvius sužavėjo spektaklio dekoracija, kuri priminė seną knygą. Jos pagalba aktoriai sekė pasaką apie mažą mergaitę Smalsutę. Mergaitė, išėjusi į mišką grybauti, nuklysta tankmėn ir randa lokių trobelę. Ją apžiūrėjusi ir suvalgiusi lokiuko košę, užmiega. Netrukus grįžta lokių šeimyna... Pažiūrėję spektaklį vaikai galėjo pabendrauti su aktoriais, kurie atsakė į visus pateiktus klausimus.

Lėlių teatras yra žavus tuo, kad kiekvienam žiūrovui sukelia skirtingas emocijas, kiekvienas skirtingai gali interpretuoti matytą spektaklį. Visi, kurie pamatė „Tris lokius“ liko sužavėti ir į namus išsinešė tik gražius bei šiltus prisiminimus.

Projekto vadovė Jolita Janušonienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.