Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2020-04-02 Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus
Balandžio 2 d., minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus. Laureate šiemet tapo Neringa Vaitkutė, rašytoja, Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos biologijos vyresnioji mokytoja.

 
2020-03-31 Paskelbti 2019 m. mėgstamiausių knygų penketukaiMėgstamiausių knygų penketukai – tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus iniciatyva ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento atliekamas skaitymo tyrimas.

 
2020-03-30 Pasiilgusiems skaitomos poezijos, festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ siūlo POEZIJĄ PRIE LANGOŠiuo metu visi literatūriniai renginiai liko tik mintyse, naujausių knygų pristatymai laukia savo vakarų. Tačiau niekas netrukdo skaityti poeziją ir jos klausytis virtualiai.

 
2020-03-30 2019-ieji vaikų knygų leidyboje: kas? kiek? kokių?Kad jau ir „koronavirusuoti“, bet džiaugsmingi kovo 11-osios minėjimo renginiai neišvengiamai priminė, jog nepriklausomoje Lietuvoje gyvename jau tris dešimtmečius. Neįmanoma lyginti dabartinės knygų leidybos su situacija sovietmečiu, tačiau statistiniai rodikliai atskleidžia ypač ryškius pokyčius.

 
2020-03-23 Kas slypi vertimų komisijos užkulisiuos?Kiekvienais metais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros (IBBY) Lietuvos skyrius teikia apdovanojimus už geriausias praėjusių metų knygas vaikams ir paaugliams. Visus nominantus ir laureatus renka specialiai kasmet vis naujai suburtos komisijos, kurias sudaro su vaikų literatūros lauku susiję profesionalai – literatūrologai, edukologai, menotyrininkai ir kt.

 
2020-03-19 Miglė Anušauskaitė. Geri, blogi ir bjaurūs – mokslo populiarinimo knygos apie vabzdžiusPlačiajai visuomenei skirtų knygų apie vabzdžius nėra daug, o be reikalo. Viena vertus, suprantama, kad žmonės labiau domisi panašiais į save, o nepanašių (ypač mažų ir ropojančių) baidosi. Kita vertus, gaila, nes taip lieka nepažinta nepaprastai didelė pasaulio dalis, o artimiau susipažinus su šešiakojais pasaulio gyventojais gali išnykti ar bent būti apramintos iracionalios fobijos.

 
2020-03-17 Prieš 140 metų gimė „Bitės Majos“ autorius Waldemaras BonselsasLegendinės „Bitės Majos“ autorius vokiečių rašytojas Waldemaras Bonselsas (1880 02 21–1952 07 31) gimė Arensburge, Vokietijoje, protestantiškoje vietinio vaistininko šeimoje. Jau nuo pat mažų dienų būsimasis rašytojas su šeima buvo priverstas kraustytis iš vieno miesto į kitą.

 
2020-03-12 Ypatingas Modestos ir Rasos tandemas, arba Modesta ir Rasa džiazuojaPavadinti savo pirmąją knygą „Ypatingas“ ganėtinai drąsu ir rizikinga. Krūpteli, kai istorijos pasakotojas, mažas berniukas Juozapas, prisistato esąs tas ypatingasis, nes jo širdis yra ne krūtinėje, o atvira tiesiogine šio žodžio prasme. Toks drastiškas, kraupokas debiutuojančios teksto autorės Modestos Jurgaitytės pasirinkimas. Negi jau ir patiems mažiausiems turėsime siaubo tekstą?

 
2020-03-09 Prie akcijos „Europa skaito“ jungiasi ir LietuvaEU Read – konsorciumas, vienijantis 28 skaitymo skatinimo srityje dirbančias organizacijas iš 21 Europos šalies, nuo 2018 metų rengia akciją „Europa skaito“.

 
 
<- Atgal 1 2 3  
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.