Į pradžią 

 
 
 
 
Tyliai papasakotos gilios istorijos. Iliustruotoja Jutta Bauer
2020-03-041955 m. sausio 9 dieną Hamburge, Vokietijoje, gimė dailininkė, rašytoja ir talentinga knygų iliustruotoja Jutta Bauer.

„Ji turi pieštukų ir popieriaus, ko daugiau vaikui reikia?“ – taip atrėžė Juttos tėvas keliems mokytojams, kurie, supratę, kad mergaitė turi neeilinį dailininkės talentą, ragino tėvą leisti ją į papildomas piešimo pamokas. Po beveik 50 metų, 2010-aisiais, J. Bauer tapo Hanso Christiano Anderseno premijos už geriausias knygų iliustracijas laureate. (Turėkit minty, tėveliai, kai leisit šimtus eurų už šimtus vaikų būrelių ir šiaip užsiėmimų.) Dailininkė varžėsi su 27 kandidatais, vienas jų, beje, buvo ir Lietuvos atstovas – Kęstutis Kasparavičius.

Bet pradėkime nuo J. Bauer kūrybos kelio. Jutta – paskutinė iš gausaus seserų ir brolių būrio. Ne tik rašantys autoriai randa atspirtį vaikystėje, Juttos smagūs ir ironiški paveikslėliai irgi iš ten – tų nepritekliaus, bet spalvingų ir smagių dienų. Ji neturėjo popieriaus, todėl piešdavo ant kitos saugos plakatų, kuriuos iš mokyklos jai parnešdavo tėtis, pusės. Alkani broliai ir seserys iš jos lėkštės vogdavo bulves, bet tėvai jai prieš užmiegant dainuodavo įvairias dainas – Juttai tie laikai tebėra laimės sinonimas. Ji tarsi antrina Astridai Lindgren ir daugeliui kitų vaikų rašytojų – turi prisiminti vaikystę, išlaikyti vaiką savyje. Būk paprastas, autentiškas ir atviras. Rašytojai rašo vaikui, gyvenančiam jų viduje, iliustruotojai daro tą patį, tik šiek tiek kitaip  – jie tas istorijas piešia.

Visą Astos Plechavičiūtės tekstą skaitykite čia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.