Į pradžią 

 
 
 
 
Knygų skaitymas - pats subtiliausias būdas būti, rasti, tikėti, vertinti

Gražus bendradarbiavimas sieja Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką ir Lietuvos kultūros darbuotojų tobulinimosi centrą. Kovo 14 d. į išvažiuojamąjį seminarą ,,Skaitymo skatinimas” Anykščių muzikos mokyklos salėje jie pakvietė viešųjų ir mokyklų bibliotekininkus bei pedagogus. Seminaro viešnios: Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo Bibliotekininkystės centro bibliotekų vadybos skyriaus vyr. metodininkė Dalia Jaskonienė ir Lietuvos kultūros darbuotojų tobulinimosi centro Programų ir mokymo organizavimo skyriaus vyr. metodininkė Sofija Glebienė. Šiuo seminaru tęsiame Viešosios bibliotekos projekto ,,Gyvųjų tradicijų tęstinumas” veiklą.

Apie pirmosios vaikystėje perskaitytos knygos svarbą ir skaitymo vaikystėje įtaką, sveikindamas svečius ir dalyvius, kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka. Seminaro svečius ir dalyvius pagerbė ir pasveikino rajono mero patarėjas Balys Meldaikis, priminęs knygnešius ir pasidžiaugęs gražaus lietuviško žodžio skambesiu.

,,Puiku, kad į skaitymo skatinimą pažiūrėta valstybiniu mastu,” - pranešimą ,,Vaikų skaitymo skatinimas” pradėjo lektorė A. Augustaitienė, primindama Lietuvos Respublikos vyriausybės gaires: sudaryta 2006 – 2011 metų skaitymo skatinimo programa, 2008 – ieji metai paskelbti Skaitymo skatinimo metais. Siedama teorines žinias su patirtimi, lektorė šiltai kalbėjo apie vaikystės knygas, apie tėvų, pedagogų atsakomybę parenkant ir drauge su vaikais skaitant knygas, apie vaikų mokymą plėtoti ir sukonkretinti mintis. A. Augustaitienė – garsinių skaitymų šalininkė. ,,Lietuva turėtų skaityti garsiai,  skaitykime visur ir visada, - kvietė lektorė, – ne tik šeimose, mokyklose, bibliotekose, bet ir netradicinėse erdvėse: kaimo sodybose, aikštėse, parkuose, knygynuose, vaikų namuose, senelių namuose, kalėjimuose ir kt.  Vaikų ir paauglių laisvalaikio lektūroje svarbi žodžio įtaka, dvasinė pusiausvyra, todėl ,,siūlykim vaikams obuolius, o ne graužtukus,” - sakė lektorė .

Lektorė D. Jaskonienė paskaitą paskyrė vartotojų aptarnavimui, pranešimas ,,Kokybiškas vartotojų aptarnavimas - skaitymo skatinimo sėkmės garantas”, apžvelgė tarptautinius ir nacionalinius dokumentus, reglamentuojančius bibliotekų veiklą, panagrinėjo visus veiksnius ir galimybes greitai ir kokybiškai teikti vartotojui daugialypes paslaugas, pabrėždama veiklos prioritetų, vaizdumo bibliotekoje, rašytinės kultūros paveldo, skaitymo, garsinių skaitymų, bendravimo su vartotojais ir kt. svarbą, kvietė populiarinti ne vien tik grožinę, bet ir atskirų mokslo šakų literatūrą,  siūlė kaštais vertinti ir matuoti bibliotekos paslaugas.

Garsinių skaitymų idėjai pritarė Viešosios bibliotekos direktorius R. Kutka ir pakvietė kolegas pasidalinti anykštėnų patirtimi: tai tradiciniai  nakties skaitymai ,,Kas švyti vasario nakties danguje?”, Tarptautinė poezijos šventė ,,…ir saulas diementas žėruos…”, Poezijos pavasario skaitymai, Jono Biliūno gimnazijos moksleivių tradiciniai poezijos skaitymai, meilės poezijos skaitymai ,,Pegaso” knygyne ir kt.

Renginio organizatoriai bibliotekininkai dėkojo viešnioms ir dalyviams už  pastangas skatinti skaitymą, nes knygų skaitymas – pats subtiliausias būdas būti, rasti, tikėti, vertinti.

                                                                                                       Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių
                                                                                                       Viešosios bibliotekos įvaizdžio kūrimo skyriaus vedėja
                                                                                                       Aušra Miškinienė

Renginio nuotraukos:

Garsinių skaitymų šalininkas, Anykščių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka. Nuotr. Violetos Matelienės

Rajono mero patarėjas Balys Meldaikis džiaugiasi lietuviško žodžio skambesiu. Nuotr. Violetos Matelienės

Seminaro dalyviai - viešosios ir mokyklų bibliotekų bibliotekininkai. Nuotr. Violetos Matelienės

Lektorės Aldonos Augustaitienės rankose: 2008 m. kalendorius METAI SU KNYGA. Nuotr. Violetos Matelienės

Lektorė Dalia Jaskonienė. Nuotr. Violetos Matelienės

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.