Į pradžią 

 
 
 
 
Seminaras "Prasmingas skaitymas: nuo literatūros iki skaitytojų būrelių"

Lektorės Alma Karosaitė ir Aldona Augustaitienė. Nuotr. Violetos Develienės
„Skaityk-atrask-tobulėk“ - su tokiu šūkiu 2009 m. gegužės 11-tą dieną Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje prasidėjo seminaras "Prasmingas skaitymas: nuo literatūros iki skaitytojų būrelių". Seminare paskaitas skaitė lektorės - Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė, Valstybinės skaitymo skatinimo programos koordinatorė Aldona Augustaitienė, populiari vaikų poetė Alma Karosaitė ir literatūrologė dr. Loreta Jakonytė.

Seminare buvo plačiai aptarta literatūros skaitymo ypatumai, lietuviškų knygų kultūrinė vertė ir knygų skaitytojų klubų kūrimo pagrindai. Klausytojai buvo įpareigoti puoselėti tautinę literatūrą, vienyti bibliotekų, mokyklų, darželių ir kitų ugdymo įstaigų gretas populiarinant autorinius literatūros vakarus, įvairiais būdais remti skaitančių - rašančių vaikų ugdymą.

Įdomu, jeigu kas paklaustų, ar prisimintumėt savo pirmąją perskaitytą knygą? Ir ar norėtumėt pasidalyti mintimis apie dabar skaitomą? Tai būtų tikrai įdomūs ir gilūs pokalbiai.

Violeta Develienė
Utenos vaikų l/d "Želmenėlis" meninio ugdymo pedagogė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.