Į pradžią 

 
 
 
 
Knygos, kurios padeda nepasiklysti
2019-09-27„Skaityti pradėjau nei anksti, nei vėlai, greičiau tipiškai – pirmoje klasėje, t. y. 7 metų, tačiau pirmoji mano patirtis, kurią gerai pamenu, yra kiek ankstesnė – tai buvo sąlytis su knyga per jos iliustracijas. Darželyje labai mėgau piešti, o šį pomėgį auklėtoja vertino kaip manąją savastį, tad jau tuomet buvau laikoma dailininke.


Pamenu užduotį – reikėjo nupiešti meškiukus, kuriuos nuoširdžiai kopijavau nuo paveikslėlių knygos. Viskas išlikę atmintyje: ir knyga, iš kurios kopijavau, ir piešinys, kurį iki šiol esu išsaugojusi. Taigi, nuo ankstyvos vaikystės mane supo paveikslėlių knygos, kurios suformavo mano ypatingą santykį su knyga apskritai.

Jei manęs paprašytų rekomenduoti kokią knygą, pirmiausia ir pasiūlyčiau paveikslėlių knygas, nes jos ne tik nukelia į stebuklingą vaizdų pasaulį, bet kartu ir perteikia neišdildomas gyvenimo pamokas. Paveikslėlių knygų būna visokių, paprastesnių ir labai geros poligrafinės kokybės. Yra puikių intelektinės kūrybos pavyzdžių. Tačiau svarbiausia – kad ji tiktų, būtų aktuali tau. Ir tai nėra vien vaikams skirta literatūra, geros paveikslėlių knygos dažniausiai turi du adresatus, o kartais jos skirtos tik suaugusiems,“ – pasakoja dailėtyrininkė Jolita Liškevičienė.

Visą straipsnį skaitykite čia. 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.