Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2020-04-20 Janušas Korčakas – gydytojas, pasakininkas, pedagogasLenkijoje gyvenęs ir kūręs šis žydų kilmės rašytojas labiausiai žinomas kaip pasakininkas, vaikų knygų autorius, tačiau jo asmenybė aprėpė gerokai platesnį lauką nei vien grožinė literatūra. Ko nežinome apie šią asmenybę?
 
2020-04-15 „Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“„Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“. Taip apie šviesos ir šešėlio vaikystę kalbėjo slovėnų rašytojas Boris A. Novak dar praeitame šimtmetyje, 1997-aisiais.

 
2020-04-08 Vidas Morkūnas. Literatūra ir traktorius


 
 
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kūrybiškiausia 2019-ųjų knyga išrinko Vido Morkūno „Pakeleivingų stotis“ (leidykla „Odilė“).

 
2020-04-02 Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus
Balandžio 2 d., minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia Vaikų literatūros premijos laureatus. Laureate šiemet tapo Neringa Vaitkutė, rašytoja, Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos biologijos vyresnioji mokytoja.

 
2020-03-31 Paskelbti 2019 m. mėgstamiausių knygų penketukaiMėgstamiausių knygų penketukai – tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus iniciatyva ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento atliekamas skaitymo tyrimas.

 
2020-03-30 Pasiilgusiems skaitomos poezijos, festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ siūlo POEZIJĄ PRIE LANGOŠiuo metu visi literatūriniai renginiai liko tik mintyse, naujausių knygų pristatymai laukia savo vakarų. Tačiau niekas netrukdo skaityti poeziją ir jos klausytis virtualiai.

 
2020-03-30 2019-ieji vaikų knygų leidyboje: kas? kiek? kokių?Kad jau ir „koronavirusuoti“, bet džiaugsmingi kovo 11-osios minėjimo renginiai neišvengiamai priminė, jog nepriklausomoje Lietuvoje gyvename jau tris dešimtmečius. Neįmanoma lyginti dabartinės knygų leidybos su situacija sovietmečiu, tačiau statistiniai rodikliai atskleidžia ypač ryškius pokyčius.

 
2020-03-23 Kas slypi vertimų komisijos užkulisiuos?Kiekvienais metais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros (IBBY) Lietuvos skyrius teikia apdovanojimus už geriausias praėjusių metų knygas vaikams ir paaugliams. Visus nominantus ir laureatus renka specialiai kasmet vis naujai suburtos komisijos, kurias sudaro su vaikų literatūros lauku susiję profesionalai – literatūrologai, edukologai, menotyrininkai ir kt.

 
 
<- Atgal 1 2 3  
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.