Į pradžią



 

 
 
 
 
Knyga vaikus sukvietė ugdyti kūrybinius sugebėjimus

Visą vasarą Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre vyko Skaitymo metų projekto „Vasara su knyga“ baigiamasis renginys. Moksleiviai per tris mėnesius atliko paruoštas kūrybines programas, o baigiamajame renginyje buvo apdovanoti konkursų nugalėtojai, skambėjo muzika, buvo pagerbti geriausi skaitytojai.

Dainavo ir vaidino

Susibūrimą smagiomis dainomis – daina-skaičiuokle „Micė acė kumbacėlė“ ir smagiu rokenrolu apie šokančią varlę – pradėjo teatro „Menas“ aktoriai Andrius Povilauskas ir teatralizuotų vasaros skaitymų vaikams vedėjas Evaldas Stokė.

K.Paltaroko gimnazijos penktokai atliko inscenizaciją „Kiškių mokykla“, o „Žemynos“ vidurinės mokyklos ketvirtokai – teatralizuotą V.Vytauto Landsbergio knygos „Obuolių pasakos“ pristatymą „Obuoliai“.

Skaitė, piešė, fotografavo

Trečius metus vykstančio projekto metu vyko įdomiausios fotografijos konkursas „Aš ir mano šeima skaito“, kūrybinių valandėlių darbelių konkursas.

Panevėžio kolegijos socialinės pedagogikos specialybės 2-ojo kurso studentės Agnė Sivickaitė ir Dalia Trečiokienė kartu su vaikais kūrė atvirukus, rengė viktorinas, piešė. Septynios bibliotekos darbuotojos skaitė pasakas ir literatūrinius kūrinius.


Vyko atvirukų draugui kūrimo konkursas „Mes iš knygų“, o bibliotekos skaitytojai buvo nustebinti fotografijų konkurso „Aš ir mano šeima skaito“, kurio rezultatus visi norintieji gali pamatyti pirmame aukšte surengtoje parodoje.

Nuotraukose skaito ir šuo, ir pliušiniai žaislai, į knygą mergaičiukė žvelgia pro riestainių skyles, iš rankų knygos nepaleidžia sūpuoklėmis besisupdami vaikai. Geriausia šio konkurso nuotrauka buvo pripažinta J.Miltinio mokyklos dvyliktokės Silvijos Gecevičiūtės įamžinta akimirka.

Geriausiu skaitytoju buvo pripažintas Augustinas Budreika. Jis per du mėnesius perskaitė net 49 knygas. Per kūrybines valandėles, kurias mielai lankė apie 30 jaunųjų skaitytojų, vaikai specialiais dažais margino akmenėlius ar jūros kriaukleles, taip bandydami savo širdelėmis sušildyti akmenėlį, kūrė papuošalus, norėdami puoštis.

Bibliotekos moksleivių aptarnavimo skyriaus vedėja bei projekto kuratorė Onutė Kaluinienė dėkojo visiems projekto dalyviams, į biblioteką visą vasarą užsukdavusiems su savo mamomis ar močiutėmis, ir linkėjo su knyga užaugti iki brandaus skaitytojo.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.