Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-07-27  Paroda, skirta lietuviškai įgarsintoms pasakoms vinilinėse garso plokštelėse


 

Rugpjūčio 3 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) atidaroma plokštelių paroda – „33 apsisukimų per minutę greičiu „Kaip lapė vilką apgavo““.

2017-07-26  Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursas

UAB „Mūsų laikas“ ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka (Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos steigėjai) skelbia konkursą pelnyti 2017 m. Ievos Simonaitytės premiją.

2017-07-26  Saulius Vasiliauskas. Prisijaukinti smegenis

Galvodamas apie mokykloje praleistus metus, prisimenu kai kurių mokytojų polinkį gabiuosius sodinti į klasės priekį, o lūzerius, kuriems tarsi iš anksto numatyta „paprastesnė“ profesinė karjera, nukišti tolyn. Pirmieji gaudavo sunkesnes užduotis, antrieji turėjo, pavyzdžiui, vietoje rašinėlio parašyti rišlią pastraipą ar vietoje fizikos kontrolinio darbo ant lapo surašyti uždavinių sprendimo formules. Toks mokinių diferencijavimas, skirstymas į pirmūnus ir antrūnus, anuomet buvo tapęs (o gal ir tebėra?) skaudžia švietimo rykšte: prisitaikę prie jiems suformuoto įvaizdžio kai kurie liaudavosi stengtis.

2017-07-25  Paskelbtas penktasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursasLabdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi bei Lietuvos Rašytojų sąjunga, paskelbė penktąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2017.

2017-07-21  Monika Andrulytė. Neišsipildęs romanas

2014-aisiais išleistas Liutauro Degėsio „Romanas: dvi istorijos apie vieną meilę“ nebuvo pirmas ir paskutinis mėginimas bandyti stambiosios prozos galimybes – šiemet pasirodė antrasis romanas „Tavo rytoj buvo vakar“. L. Degėsys man ilgai buvo koncentruotos ir taiklios esė autorius, tačiau debiutinis jo romanas nuvylė, nes priminė žanro pratybas, o ne grynakraujį, gerai sukonstruotą, daugiabriaunį, atveriantį ne vieną klodą ar perspektyvą romaną.

2017-07-18  Ernesta Dambrauskaitė. Į kelionę, kuri lengva tik pradžioje
Motociklininko dienoraštis: kelionės užrašai / Ernesto Che Guevara; vertė Alma Naujokaitienė, Vaida Keleras, Inga Papšytė. – Kaunas: Kitos knygos, 2008. – 135 p. – ISBN 978-9955-640-63-9
 

Ernesto Che Guevaros autobiografiniame kūrinyje „Motociklininko dienoraštis“ pasakojama apie jo ir Alberto Granados kelionę po Pietų Ameriką. Pasaulyje tiek ši asmenybė, tiekkelionė dažnai yra pernelyg idealizuojamos ir tarsi laikomos tam tikrais simboliais, atspindinčiais teisę į laisvą žmogaus dvasią, užtikrintą ir skurdo nekamuojamą ateitį. Tačiau toks ypač Vakarų pasaulyje išplitęs mąstymas toli gražu neatitinka tikrovės.

2017-07-17  S. Chlebinskaitė ir K. Norvilaitė dalyvavo tarptautiniame vaikų literatūros festivalyje Lenkijoje


Liepos 12–15 dienomis Lenkijoje vykusiame tarptautiniame vaikų literatūros festivalyje „Rabka festival“ dalyvavo ir dvi iliustruotojos iš Lietuvos – Sigutė Chlebinskaitė bei Kristina Norvilaitė. Jos ne tik pristatė savo kūrybą, bet ir susitiko su vaikų literatūros skaitytojais, vedė kūrybines dirbtuves, taip pat susitiko su sergančiais vaikais Rabkos ir Krokuvos ligoninėse, kur surengė edukacinių užsiėmimų sunkiomis ligomis sergantiems vaikams ir jų globėjams.

2017-07-12  Virginija Cibarauskė. Poezijos ribos ir beribiškumas XXI amžiuje: kas baisiau?

Pranešimas, skaitytas „Poezijos pavasario“ tarptautinėje poetų ir literatūros kritikų konferencijoje

2017-07-11  Populiariausi bibliotekose – vaikų rašytojai


 
Asociacija LATGA Kultūros ministerijai pateikė autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose 2016 m. ataskaitą. Remiantis jos duomenimis, tradiciškai buvo sudaryti populiariausių autorių ir knygų dešimtukai.

2017-07-10  Solveiga Daugirdaitė. Kas yra „Auksinių užrašų“ auksas?Pernykštis Nobelio literatūros premijos skyrimas Bobui Dylanui, kuris geriausiai žinomas kaip dainininkas ir dainų autorius, besidominčius literatūra grąžino prie diskusijos, už ką gi toji premija teikiama. Diskusija, tik kiek tylesnė, lydėjo ir užpernykštį premijos skyrimą baltarusių dokumentinės prozos kūrėjai Svetlanai Aleksijevič. Net ir tie kritikai, kurie vertina Dylaną kaip poetą, pripažįsta, kad premijos skyrimas pavėluotas, galbūt įkvėptas 7-ojo XX a. dešimtmečio nostalgijos, nes būtent tuo laiku jis ir išgarsėjo kaip pilietinio ir antikarinio sąjūdžio JAV dainius, o dabar yra tiesiog gyva legenda, daranti mažai įtakos (jeigu išvis daranti) šių dienų tikrovei.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.