Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas su rašytoja Zita Gaižauskaite

Pakertuose balandžio 2-ąją. Nuotr. autorės

Balandžio 2-ąją, žymaus danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena.

"Ši diena pasaulyje minima nuo 1967m. Kasmet vis kitos šalies Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos skyrius tampa šios šventės rėmėju. Šiemet šventę remia egiptiečiai" - ketvirtokai Justas ir Greta šiais žodžiais pradėjo renginį, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Į šią šventę  Pakertų bibliotekoje atvyko rašytoja Zita Gaižauskaitė. Susitikimą su vaikais poetė pradėjo nuoširdžiais ir skambiais eilėraščio posmais apie "šypsenėlę“, kuri gyvena kiekviename vaiko veidelyje. Poetė labai nuoširdžiai pasakojo vaikams apie meilę knygai, ragino vaikus skaityti, mokė saugoti knygeles ir glausti prie širdelių. "Neskaitoma knygelė pilna ašarėlių" - kalbėjo vaikams Zita Gaižauskaitė.

Poetė eilėmis pasakojo savo kelionės nuotykius, kuriuos patyrė eidama pas vaikus į susitikimą. Savo kelyje ji susitiko "baikerlį oželį“,  gatvėm riedantį kopūstą. Skambūs eilėraščių rimai skatino vaikus atspėti, kokį eilėraščio žodį eilutėje nutyli poetė. Vaikai kartu su poete inscenizavo eiliuotą pasakaitę "Varliukas keliauninkas“, kuris nusprendė keliauti "iš kaimo į miestą“.Z. Gaižauskaitė su jaunąja poezijos gerbėja. Nuotr. autorės

Autorė išradingai  pristatė savo naujausią rinkinėlį "Kur keliauji debesėli". Vaikučiai susidomėję klausėsi dar negirdėtų eilėraštukų apie gyvūnėlius, jų geruosius poelgius. Poetė nuolat keliauja į susitikimus su vaikais visoje Lietuvoje, todėl knygos pavadinime labai dera kelionės motyvas. "Kur keliauji, debesėli" – kartu su mažuoju klausia poetė, o rinktinės eilėraščiai – tarsi meilės ir atidos vaiko pasauliui padiktuoti atsakymai. Tęsdama geriausias vaikų poetų A. Matučio, M. Vainilaičio poezijos tradicijas, Z. Gaižauskaitė kuria klasikinį trumpą eilėraštį, tikrovę paverčiantį pasaka, pratinantį mažuosius pajusti gimtosios kalbos grožį.

Susitikimo pabaigoje kartu su knygelių autore visi deklamavo eilėraštuką "Ačiū, Tėvyne". Poetė kvietė mažylius tapti knygos bičiuliais, palinkėjo vaikučiams augti sveikiems, mylėti tėvelius, mokytojas, savo šalį,  padovanojo savo knygelių. Pakertų lopšelio-darželio vaikučiai ir Žiežmarių vid. mokyklos Pakertų pradinio ugdymo skyriaus mokiniai  deklamavo rašytojos eilėraštukus. Mažiausias 4 metukų Pakertų lopšelio-darželio auklėtinis Ignas Muškieta padeklamavo rašytojos eilėraštuką "Dienos darbeliai“. Visi vaikučiai, kurie deklamavo poetės eilėraštukus, gavo  dovanų po Z. Gaižauskaitės knygelę. Po renginio buvo galima įsigyti rašytojos knygelių su jos autografu. Bibliotekoje veikia Pakertų  vaikų piešinių paroda.

Šį susitikimą parėmė Skaitymo skatinimo programa ir Kultūros ministerija.


Pakertų bibliotekininkė Jūratė Malašauskienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.