Į pradžią 

 
 
 
 
Literatūrinė popietė-diskusija "Paauglių skaitomiausios knygos"

Knyga - tai ne tik susiūti popieriaus lapai su spausdintu tekstu, bet ir dalis ją parašiusio žmogaus gyvenimo. Paaugliams retai įdomu klausytis pasakojimų apie kitų  asmenų gyvenimą, todėl ir knygų skaitymas neretai tampa ne pačia įdomiausia pramoga. Šią klaidą nusprendė ištaisyti jungtinė vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda” darbuotojų ir aplinkinių mokyklų mokinių komanda.

Diskusijos dalyviai ŽALIOSIOS PELĖDOS vedėja Alvida Bratkauskienė


Literatūrinėje popietėje-diskusijoje „Paauglių skaitomiausios knygos” noriai dalyvavo „Minties” gimnazijos antrųjų klasių gimnazistai ir „Šaltinio” pagrindinės mokyklos mokinė. Šioje akcijoje buvo pristatytos skaitomiausios paauglių knygos. Knygų anotacija buvo parengta pateikčių (skaidrių) pavidalu bei įdomiais pasakojimais. Po pristatymų buvo renkamos įdomiausios knygos.

Melvin Burgess knygą HEROINAS pristatė Mindaugas ir Tadas  Joanne Horniman knygą SLAPTI DIENORAŠČIAI pristatė Greta ir Vilma


Pirmąją vietą šiame konkursėlyje užėmė Melvin Burgess knyga „Heroinas”, antrąją - Kevin Brooks „Kendė”, trečiąją - Anne-Sophie Brasme „Aš kvėpuoju”. Tačiau neliko užmirštos ir kitos nemažiau įdomios ir diskusijoje pristatytos paauglių knygos: Olaf Büttner „Vasaros sumaištis”, Stephen Chbosky „Atskalūno laiškai”, Joanne Horniman „Slapti dienoraščiai”, Brigid Lowry „Linkėjimai nuo Džordžijos” bei Stephenie Meyer „Saulėlydis“.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis bei saldžiomis dovanėlėmis. Daugelis ne itin mėgstančių skaityti paauglių išgirdę apie naujas ir nenuobodžias knygas neslėpė susižavėjimo ir prasitarė būtinai jas skaitysiantys.

Šia akcija džiaugėsi ne tik bibliotekininkės, mokytoja, bet ir mokiniai, kurie galėjo laisvai išsirinkti ir pristatyti labiausiai patinkančią knygą. Skaitymas praturtina mūsų žodyną ir padeda tobulėti. Daugelis mokinių patyrė skaitymo malonumą ir buvo sužavėti šia nuostabia diskusija. Po jos mes surengėme trumpą apklausėlę.

Ėmėme interviu iš „Šaltinio” vidurinės mokyklos mokinės Eglės Raščiūtės bei vaikų literatūros skyriaus „Žalioji  pelėda“  vedėjos. Pirmoji į mūsų klausimus atsakinėjo „Šaltinio“ mokyklos moksleivė:

Taigi, ar patiko popietė-diskusija „Paauglių skaitomiausios knygos“?

Taip, patiko. Buvo įdomu pažiūrėti į kitų mokinių atliktus darbus bei plačiau sužinoti apie skaitomiausias knygas.

Ko naujo išmokai šioje literatūrinėje popietėje?

Na tai buvo mano pirmasis dalyvavimas knygų pristatyme. Tačiau labai džiaugiuosi čia atėjusi, nes išmokau, kaip reikia trumpai bei įdomiai pristatyti knygas. Taip pat pamačiau, kad tai galima padaryti ne tik žodžiu, bet ir skaidrių pagalba. Tokio pristatymo man dar neteko matyti. Tai yra orginalu.

Kas tave paskatino ateiti į šią knygų diskusiją?

Kadangi buvo viešai paskelbta apie diskusiją, tai mano mokyklos lietuvių kalbos mokytoja pasiūlė mūsų klasei dalyvauti joje. Man buvo smalsu, todėl sutikau.

Na, ir paskutinis klausimas. Ar po šio pristatymo tave sudomino nors viena knyga ir ar ruošiesi ją perskaityti?

Daugumą iš pristatytų knygų aš jau esu skaičiusi anksčiau, bet tikrai šis pristatymas mane sudomino ir manau,kad dar kartą jas perskaitysiu.

Kita mūsų pokalbio pašnekovė - bibliotekos vedėja Alvyda Bratkauskienė:

Kaip Jums kilo mintis suorganizuoti tokią popietę-diskusiją?

Pastaruoju metu jaunimas abejingas knygoms, todėl teko imtis šiokių tokių veiksmų, kad paskatintume paimti šį išminties šaltinį į rankas.

Ar tai pirma tokia Jūsų surengta literatūrinė programa?

Ne, tikrai ne pirma. Mes daug kartų esame rengę tokius knygų pristatymus. Tai skatina mokinius tobulėti bei išsirinkti sau patinkamą knygą ir ,aišku, ją perskaityti. Šis metodas ne kartą pasitvirtino.

Kokia Jūsų nuomonė apie šio renginio dalyvių aktyvumą?

Norėtųsi, kad kitoms mokykloms atstovautų ne viena drąsuolė, kaip „Šaltinio“ mokinė, bet susirinktų gausus bendraminčių būrys, kaip „Minties“ gimnazijos kolektyvas.


Rūta Juozapaitytė ir Vita Rekašiūtė
Panevėžio „Minties“ gimnazijos 2h klasės mokinės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.