Į pradžią 

 
 
 
 
"Kas gali apsakyti, kaip linksma skaityti"

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ventos filialas parengė ir įgyvendino lietuvių literatūros smulkiajai prozai populiarinti skirtą skaitymo skatinimo projektą „Kas gal apsakyti, kaip linksma skaityti“. Projektą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Į projekto vykdymo veiklą buvo įtraukti miesto ir rajono vaikai. Dalyvavo „Žiburėlio“ ir „Vyturio“ pradinės mokyklos, Sodų vidurinės mokykla, l/d „Buratinas“, Viešosios bibliotekos filialų skaitytojai.

Projekto programa buvo įgyvendinama keliais etapais.

Balandžio mėn. projekto dalyviai susipažino su lietuvių rašytojų novelėmis. Per šį laikotarpį biblioteka visą dėmesį skyrė šio žanro kūrinių suvokimui ugdyti.

Kita veiklos kryptis – vaikų literatūrinės saviraiškos ugdymas. Susipažinę su novelės ir apsakymo rašymo ypatumais, projekto dalyviai buvo pakviesti skaitymo tema sukurti fotonovelę. Į kvietimą atsiliepę vaikai rašė, fotografavo, pedagogai ir bibliotekininkai jiems talkino, patarė, redagavo.

Gegužės mėn. buvo paruošta fotonovelių paroda, kuri per visą projekto vykdymo laikotarpį buvo demonstruojama Mažeikių viešosios bibliotekos filialuose.

Gegužės mėn. pradžioje Viešosios bibliotekos skaitytojai ir projekto dalyviai vaikai susitiko su žymiu lietuvių rašytoju, iš Mažeikių krašto kilusiu prozininku Algirdu Pociumi. Per susitikimą vaikai rašytojui pateikė daug klausimų. Rašytojas jiems papasakojo apie savo novelių ir apsakymų veikėjus, jų prototipus, skaitė kūrinių ištraukas, dovanojo savo knygas.

Gegužės mėn. pabaigoje Viešosios bibliotekos Ventos filiale įvyko knygos skaitymo šventė. Jos metu buvo skaitomi gražiausi lietuvių rašytojų kūriniai, jų ištraukos. Konkurso dalyviai pristatė skaitymo tema sukurtas fotonoveles.

Įspūdingiausios vaikų sukurtos fotonovelės išspausdintos spaudoje.

Fotonoveles galite skaityti paspaudę šias nuorodas:

°Fotonovelės    °Fotonovelės     °Fotonovelės     °Fotonovelės


Projekto vadovė Giniveida Ribelkaitė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.